Izdvajamo
Aflatoksini - istina i prirodno liječenje!
Aflatoksini nastaju kao produkt metabolizma plijesni Asperigillus Flavus. Samo ime afla je izvedenica od latinskog naziva. Samo ime toksini su dobili jer se smatraju jednim od najmutagenijih tvari u prirodi.
Aflatoksini su citotoksični i uništavaju stanične membrane, strukturu DNA i RNA mjenjajući genske osobine (mutacija gena) prouzrokujući karcinome.
Aflatoksin M1 koji je nađen u mlijeku također sadrži kancerogena svojstva što je već dokazano na životinjama. Aflatoksini se nažalost ne izlučuju iz tijela nego se akumuliraju u dva najbitnija organa jetri i gušterači.
Aflatoksin M1 se ne razgrađuje pasterizacijom mlijeka niti na visokim temperaturama (kod temperature od 300oC se uništo oko 50% M1). Valja napomenuti da prilikom fermentacije mliječnih prerađevina od mlijeka (jogurt, sir, kefir ) aflatoksini budu uništeni. Zato je konzumiranje jogurta, kefira i sira sigurno.
Aflatoksini (plijesni) nastaju pri lošem skladištenju i sušenju kukuruza, suncokreta, sjemena bundeve, lješnjaka, oraha, soje, kikirikija te je zato preventiva najvažnija.
Prilikom unošenja aflatoksina u tijelo najčešće stradavaju jetra (koja bi trebala razgraditi toksine, ali su oni suviše jaki) i gušterača. Proces počinje sa upalnim simptomima, zatim masnom jetrom ili gušteračom i na kraju karcinomom.
PRIRODNO LIJEČENJE PROTIV AFLATOKSINA
- MEDVJEÐI LUK (divlji bijeli luk, crijemuš, srijemus) Alium ursinum - U mladim listovima divljeg luka postoje tvari kao što su klorofil, ajoen, selen i sumporni spojevi koji se vežu na aflatoksine čineći čvrste molekule koje potom organizam može izlučiti. Ovi biljni spojevi služe biljci u borbi protiv gljivičnih infekcija (tu pripadaju i plijesni). Znamo da divlji luk voli vlažna mjesta sa dosta topline koja inače pogoduje plijesnima. Prilikom branja mladih listova (rano proljeće) treba paziti da se ne uberu listovi đurđice koji su slični ali otrovni. Treba dijelove listova izmrviti u ruci da se osjeti miris bijelog luka što je sigurno da se radi o divljem luku. Ðurđica nema mirisa. Kako se đurđica razmnaža sa vriježama pa kada ju izvadite vidite puno malih korjenčića. Listovi otrovnog mrazovca su također slični divljem luku ali on raste u jesen i na otvorenom prostoru (livade). Ako ga izvadite vidjet ćete tamnosmeđi korjen (luk ima bjelkast korjen). Ako niste posve sigurni ne berite!
- TEKUĆI KLOROFIL - pripada u najbolje prirodne antimutagene tvari. On povećava enzime tzv. II detoksikacije (kinon reduktaze) koji potiču eliminaciju štetnih otrova iz tijela. tekući klorofili reducira aktivnost encima citokrom P-450 koji sudjeluje u procesima stvaranja karcinogenih tvari.
- KURKUMIN 95% - Strana istraživanja su dobila dobre retultate u čišćenju jetre od aflatoksina i zato je kurkumin dobio naziv najboljeg prirodnog zaštitnika jetre i gušterače protiv upala, masne jetre i gušterače i karcinoma.
Sve ove prirodne pripravke možete nabaviti kod nas.
Više informacija možete dobiti na slijedeći broj telefona 031/502-312 te na e-mail adresu info@zdravljeizprirode.hr
isprintaj <<< nazad
9800